ÇEKUD’den FİDAN KART Uygulaması

ÇEKUD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) yeni bir internet sitesi ile çevre dostlarının karşısına çıkıyor.

Dikiliagacimvar.com adını taşıyan bu site, adından da anlaşılacağı üzere “Benim de dikili bir ağacım olsun” diye düşünen çevre dostlarına hitap ediyor. Söz konusu site hakkında açıklama yapan ÇEKUD yetkilileri, çevreye verilen onca zarara rağmen elinden bir şey gelmediğini düşünen insanımızı bu internet sitesi vasıtasıyla bir nebze rahatlatmayı hedeflediklerini söylediler.

Dikiliagacimvar.com internet sitesinde, ÇEKUD’un çevreyi koruma ve iyileştirmeye yönelik yurdumuzun her köşesinde uygulamaya geçirdiği birçok ağaçlandırma projesi yer alıyor.

Doğa – çevre gönüllüleri Dikiliagacimvar.com internet sitesi üzerinden sevdiklerinin ve tanıdıklarınındoğum, evlilik, vefat, yıldönümü, açılış gibi birçok özel günlerinde adlarına fidan bağışlayarak sertifikalarını e-posta, kargo veya posta ile kendilerine gönderebiliyor.

Dikiliagacimvar.com internet sitesindeki diğer bir uygulama ise Fidankart projesi. Bu proje ile çevre dostları, yakınlarının mutluluklarına renk katabiliyor, üzüntülerini paylaşabiliyor. Bir bakıma çelenk ve çiçek gönderme etkinliklerinin yerini tutmaya aday olan bu yenilikçi proje, dünyada ilk olarak ÇEKUD tarafından uygulanıyor. Fidankart aynı zamanda ziyaret, konferans, panel, seminer vb. kurumsal etkinliklerde konuşmacılara ve protokole plaket, çiçek buketi vb. yerine de takdim edilebiliyor.Fidankartlar, bu amaçla alanı belirlenen ÇEKUD Hatıra Ormanı’nda dikilen fidan sayısı kadar 1’den 80.000’e kadar numaralandırılmış bulunuyor. Fidankartların üzerinde yer alan kare kod uygulaması ile akıllı telefonlardan bağışlanacak fidanların dikildiği alan da görülebiliyor.

ÇEKUD’un Dikiliagacimvar.com sitesinde karbonmetre başlığı altında sunulan bir anketle herkes doğaya ne kadar fidan borcu olduğunu hesaplayabiliyor. Dikiliagacimvar.com internet sitesinde ÇEKUD’un Türkiye genelinde organize ettiği fidan dikim faaliyetlerinin duyurusu da yapılıyor.

Site üzerinden yapılacak işlemlerle ilgili bağışlar tamamen güvenli bir ortamda kredi kartı ve Paypal gibi yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor.

www.dikiliagacimvar.com

2
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat