Ufka Yolculuk, Birlikte Okuma Etkinliği Düzenledi

Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında Türkiye genelinde okuma etkinliği düzenlendi.

Etkinlik 8 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 14.00 ile 15.00 arasında www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanan 58 ilde, 87 merkezde aynı anda icra edildi.

Çanakkale’de Merkez’de Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesinde; Bayramiç’te ise İlim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü merkezinde izcilerin katılımıyla gerçekleştirilen birlikte okuma etkinliği her yaştan katılımcılarla tamamlandı.

“Bize Birlikte Okumak Yakışır”

İnsanları kitap ile buluşturmak, okuma alışkanlığını kazandırmak ve Adap” konulu 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’na dikkat çekmek için “Bize Birlikte Okumak Yakışır” ilkesiyle düzenlenen etkinlikte, katılımcılara proje ortaklarınca yarışma kitabı takdim edilerek proje hakkında bilgilendirmelerle okuma seferberliği gerçekleştirildi.

Her yaştan katılımcıların yer aldığı etkinlik sürpriz hediyeler ve ikramlarla tamamlandı.

Yarışma Kitapları

“Adap” konusu ile “İlkokul”, “Ortaokul” ve “Lise” kategorilerinde düzenlenen 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için 3 ayrı kitap yayınlandı.

İlkokul kategorisi yarışmacıları için Hasan Şengün’ün “Edep Diyarına Yolculuk”, Ortaokul kategorisi yarışmacıları için Feyzeddin Alpkıray, Mürşide Coşkun ile Tuba Erdönmez Yıldırım’ın “Edep Mektebi”, Lise kategorisi yarışmacıları için Prof. Dr. Zeki Duman’ın “İletişim Nezaket ve Adap” kitapları belirlendi.

Yazılı Sınav 29 Mart’ta

İki kademeli düzenlenecek sınavda 29 Şubat – 2 Mart 2020 tarihlerinde online sınav yapılmasını müteakiben 50 puan barajını geçenler 29 Mart 2020 Pazar günü yazılı sınava girecek.

Kazananlar Ödüllendirilecek

Ketogorilerine ilk 20’ye girenlere çok sayıda çeyrek altınların verileceği İlokul ve Ortaokul kategorilerinde birinciler “14 Adet Çeyrek Altın + Elektrikli Kaykay”, ikinciler “12 Adet Çeyrek Altın + Elektrikli Kaykay”, üçüncüler “10 Adet Çeyrek Altın + Elektrikli Kaykay” ile ödüllendirilirken Lise kategorisinde birinciler “14 Adet Çeyrek Altın + Notebook”, ikinciler “12 Adet Çeyrek Altın + Notebook”, üçüncüler ise “10 Adet Çeyrek Altın + Notebook” ile 26 Nisan 2020 tarihindeki merkezî törende ödüllendirilecek.

1
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat
Call Now ButtonBizi Arayın