Tatilde Çocuklar Camiye Koştu

Yarıyıl tatilinde düzenlenen Haydi Çocuklar Camiye etkinliğine anne ve babalarıyla birlikte binlerce çocuk katıldı. Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından 20-30 Ocak tarihlerinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde belirlenen camilerde çeşitli etkinlikler yapıldı.

Server Gençlik’ten yapılan açıklamada;
“Çocuklara camiye gelmenin asıl mükafatı tabi ki Allah tarafından verilecektir. Biz de bu vesileyle çocukların Allah’a ve onun rızasına uygun huzurlu bir hayata yaklaşmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Haydi Çocuklar Camiye yarışmasına katılan, camide cemaatle namaz kılan, sure ve duaları ezberleyen çocuklara İl Proje Kurulları tarafından hediyeler verilecek. Sadece çok puan toplayanları değil etkinliklere katılan bütün çocukları ödüllendirerek çocuklara camiyi sevdirmek istiyoruz” denildi.

Türkiye’nin 41 ilindeki 900 camide yapılan faaliyetlere, projeye kaydolan yaklaşık 10 bin çocuk katıldı.

20 Ocak’ta Sabah Namazıyla başlayıp, 30 Ocak Perşembe günü Yatsı Namazıyla sona eren etkinlikler neticesinde çocuklara ödülleri  takdim edildi.

Projenin Çanakkale ayağında ise 60 camide 450 katılımla proje tamamlandı ve katılım belgeleri ile birlikte hediyeleri de takdim edildi.

Camide cemaatle namaz kılmayı çocuklara sevdirmek amacıyla 11 gün boyunca devam eden proje toplumun geniş bir kesimi tarafından ilgi gördü.

Çocukların namazlarını camide kılarak Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmaya çalıştığı projenin yıl içinde tatil, bayram ve kandil gibi özel günlerde de yapılması planlanıyor.

Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Camiye projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olabileceği inancıyla düzenleniyor.

Detaylı bilgi haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.

Kaynak: Akra

1
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat