‘Güzel Ahlak’ konulu 7. Ufka Yolculuk Yarışması kayıtları devam ediyor

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen “7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” için başvuru ve kayıt süreci devam ediyor.

Her yıl farklı bir konu başlığı ile gerçekleştirilen “Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil bilgi yarışma organizasyonu” olan Ufka Yolculuk -7 için bu yıl “ Güzel Ahlak” teması belirlendi. 

Önceki yıllarda Kur’an-ı Kerim meali, Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatı, hadis-i şerif, ilmihal veKur’an ve sünnet bütünlüğü konularında düzenlenen Ufka Yolculuk yarışmalarına bir milyonu aşkın kişi katıldı.

Bu yıl yarışmacıların evrensel bir değer olan “Güzel Ahlak” konusunda bilinçlenmesinin amaçlandığı ödüllü kitap okuma yarışmasında, uzmanlarca özel kitaplar da hazırlandı.

Yarışma Türkçe olarak 3 kategoride yapılacak

Ufka Yolculuk -7, bu yıl 3 farklı kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Güzel Ahlak Yolculuğu”; ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Erdemler Kampı” ve lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “İhyâu Ulûmi’d-Dîn’den Kesitlerle Güzel Ahlak” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.

Ayrıca 18 yaş altı katılımcılar için Arapça dilinde sınav yapılacak.

Sınav iki aşamalı olacak

Türkiye’nin 81 şehrindeki okullarda yapılacak olan yarışmanın müracaatı 16 Şubat 2019 Cumartesi günü sona erecek. Yarışmaya başvuru yapanlar ilk olarak 17-18 Şubat 2019 tarihlerinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında bulundukları yerden diledikleri şekilde Online sınava katılacaklar.

Online sınavda belirlenen sınav barajını geçen yarışmacılar, belirlenen sınav merkezlerinde sınava girmeye haz kazanacaklar. Yazılı sınav ise 17 Mart 2019 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. Sınav takvimine göre sonuçların 3 Nisan 2019 günü açıklanması planlanıyor. Merkezi ödül töreni ise 13 Nisan 2019tarihinde gerçekleştirilecek.

Kazananlar Umreye gidiyor

Yarışmacıların katıldıkları şehirlerdeki ödüllerinin yanı sıra Türkiye çapında dereceye girenlere tüm kategoriler için umreçeşitli para ödülleri ve altın hediyeleri verilecek.

Sınava katılım ücretsiz ancak yarışmacılar sınava hazırlanacakları kitapları il merkezlerinden ya da ufkayolculuk.com adresinden temin etmeleri gerekiyor. Yarışma sınav merkezleri yarışmacılara e-posta ve SMS yoluyla bildirilecek. Sınav merkezleri ve diğer konularla ilgili tüm gelişmeler ufkayolculuk.comsayfasından ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Kaynak: AKRA

2
Bizi Takip Edin:
20
Top
Bizi Arayın

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat