Uzakları yakın eden, kalpleri birleştiren 12 yıl…

Hicri 1438 (Miladi 2017) Kurban Bayramı vesilesi ile Avustralya Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı’nın “100 Bin Tebessüm” çağrısıyla düzenlediği 12. Uluslararası Kurban Organizasyonu’nun ilk dağıtım aşaması  Endonezya’da gerçekleştirildi.

MEC Vakfı’nca “100 Bin Tebessüm” düsturu ile düzenlenen organizasyon çalışmaları kapsamında özenle seçilmiş kurbanlıklar, Avustralya’da  helal tescilli modern kesimhanelerde, her bir aşaması MEC Vakfı görevlilerince kontrol edilerek kesildi. Endonezya’da dağıtım aşamasına kadar soğuk hava zincirinde korunaklı olarak kalmaları için  paketlemesi yapılan kurban etlerinin gönderim süreci  gerçekleştiriliyor.

100 Bin Tebessüm düsturu ile yola çıkan kurban etleri Endonezya’nın  “East Java” “West Lombok” ve “East Lombok” Bölgeleri‘nde gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden dağıtılmaya başlandı.

 

Avustralya Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı’ndan yapılan açıklamada; ” Kurban paketlerinin dağıtım aşaması 100 Bin Tebessüm düsturuna esas teşkil eden “Esas olan Takva” anlayışı ile Hac Suresi 37. Ayet’i Kerime’yi;  Kurban ibadetimize / lerinize rehber edinerek sadece Allah (c.c) rızasını umarak devam ediyor.

Endonezya’da tesbiti önceden yapılan 100 bin aileye ilk elden ulaşacak hediyelerinizin vesile olduğu tebessümlerin gönlümüzü kuşatması, yüzlerindeki mutluluk ve hayır dualarının bereketini siz hayırsever kardeşlerimiz ile birlikte yaşıyoruz.

Katkıda bulunan tüm dostlara teşekkür ediyor, 13. yılda, Hicri 1439 Uluslararası Kurban Organizasyonumuzda tekrar bir ve beraber olmayı diliyoruz” denildi.

12. Kurban organizasyonuyla ilgili detaylı bilgiye mecvakfi.org adresinden ulaşılabilir.

Kaynak:  http://www.akradyo.net/7703815723,82644,6,Uzaklari-yakin-eden-kalpleri-birlestiren-12-yil.aspx

 

0
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat