“Ufka Yolculuk-7” kazananları ödüllerini aldı

Ufka Yolculuk-7 Bilgi ve Kültür yarışmaları Çanakkale il ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Server Gençlik Derneği tarafından bu sene 7. si düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Çanakkale il ödül töreni Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonu’nda coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Türkiye genelinde İlkokul, Ortaokul, Lise ve Arapça kategorisi toplamında 529.298 öğrencinin yarıştığı yarışmada dereceye giren adaylara iki kişilik umre seyahati artı para ve 7 gram külçe altın hediye edildi. Bu seneki konusu “Güzel Ahlâk” olan yarışmanın bu zamana kadar 3 milyondan fazla kişinin kitap okumasına vesile olarak toplumda kitap okuma farkındalığının sağlanması ve yarışmacıların sahih kaynaklarla buluşarak kendilerini geliştirmesi hedefleniyor.

Ahmet Akça’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ödül töreni, Ufka Yolculuk İl Koordinatörü Serdar Bal’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında “Ufka Yolculuk bir yarışmadan da öte değerlerimizi öğrendiğimiz, bu değerlerimizi hayatımıza tatbik ederek yolculuğumuzun yönünü cennete çevirdiğimiz ve bunu yüz binlerce dost ile birlikte yaptığımız çok değerli bir yolculuktur.” diyen Bal, yarışmaya destek veren herkese teşekkür etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Gürkan ERGEN’in “Güzel Ahlâk” konulu konuşmasıyla devam eden programda ödül sahiplerine ödülleri takdim edildi. Çekilen aile fotoğrafının ardından ödül töreni sona erdi.

1
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat