Ufka Yolculuk 6 yarışmasında Bayramiç ilçe ödülleri sahiplerini buldu.

Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Bayramiç’te dereceye girenler ödüllerini yapılan törenle aldı.

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve 700 bine yakın kişinin yarıştığı Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nda, BAYRAMİÇ ilçesinde dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ teması ile uluslararası kapsamda düzenlenen ve konusu ‘Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü’ olan yarışmada, dereceye girenlere ödülleri Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle takdim edildi.

İlahiyatçı Ahmet AKÇA’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Prof. Dr. Fatih KESLER Bey’in Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü konulu Konferansı ile devem edildi. Konferansta sünnetin Kur’an’ın açıklayıcısı ve destekleyicisi olduğu, Allah’ın Kur’an dışında a bilgileri peygamberine verdiği, bu bilgilerle de dinin pratikte uygulanır hale geldiği veciz bir şekilde ifade edildi.

Daha sonra ödül töreni gerçekleştirildi. Dereceye girenlerin heyecanları görülmeye değerdi.

Yarışmanın İçeriği

Yarışma kapsamında 6-10 yaş aralığındaki A kategorisi yarışmacılara Peygamber Efendimiz’in hadisleri ve örnek hayatını resimli hikâyelerle anlatan Mürşide Uysal’ın ‘Peygamberimizden Dini Hikâyeler’ isimli kitabından; 11-14 yaş aralığındaki B kategorisi yarışmacılar ile C, D, E ve F kategorileri yarışmacılarına merhum Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan’ın ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ isimli kitabından sorular yöneltildi. G, H ve K kategorilerinde yarışanlar Riyazu’s Salihin kitabının Arapça çevirisinden; J kategorisinde yarışanlar ise İngilizce çevirisinden sınava tabii tutuldu.

Amaç Okuma Alışkanlığını Arttırmak

Yarışmanın gayesi okuma alışkanlığının artmasını sağlamak; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sunmak; Kur’an-ı Kerim ve sünnetin öğrenilmesini ve buna uygun yaşanmasını sağlamak; dinimizin güvenilir kaynaklardan daha doğru anlaşılmasına ve anlatılmasına destek olmak.

Yapılan ödül takdimi ile program sona erdi.
 
 Ufka Yolculuk Bayramiç Komisyonu
 
 
 
  
 
 
 
 
1
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)