Ufka Yolculuk-4 Çanakkale İl Ödülleri Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu

Yurt genelinde altı ayrı kategoride ve online olarak tüm dünyada katılma imkanı bulan yarışmacıların katıldığı Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları bu sene 4.sünü de başarıyla tamamladı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Son Peygamber Platformu ile birlikte bu sene ‘Hadis’ konulu yarışma Riyazüs-Salihin isimli hadis kitabından gerçekleştirildi. Yarışmanın Çanakakle ayağını Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üstlenmişti.

Ufka Yolculuk Hadis Yarışması’nın il ödül töreni ise, Eğitim Fakültesi yerleşkesi içinde yer alan S.Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ödül töreni programı, 8 Mayıs 2016 / 1 Receb 1437, Pazar günü, saat 15.00’te Yahya Çavuş Camii müezzini Mehmet Şerif BECİT’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Ödül töreninde salon girişi fuaye alanında Kritik ve Analitik Düşünce Topluluğu tarafından sergilenen ‘Düşündüren Resimler Sergisi’ ile ‘Çizgilerle 40 Hadis Sergisi’ katılımcıların beğenisine sunuldu.

Kur’an tilavetinin ardından ÇASGED Kulübü başkanı Adnan ULUTAŞ, yarışmanın önemine vurgu yaptığı kısa konuşmasında yarışmaya desteklerini esirgemeyen Çan, Bayramiç, Lapseki ve Umurbey Belediyelerine; umre sponsoru olan Vefa-Tur Çanakkale Temsilciği adına Saffet Yıldırım beye; Haskur Saatçilik adına Cenk Beye; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Röktörlüğü ve Eğitim Fakültesi Dekanlığı’na; İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile tüm okulların idarelerine ve İl Müftülüğü’ne teşekkür etti.

Sonrasında kürsüye gelen Son Peygamber Platformu Başkanı Yahya Özkul’un “Büyük Ödül” konulu konuşmaları büyük bir ilgi ile takip edildi. Konuşmasında yarışmacıların çok değerli bir çalışmada yer aldıkalrını, ödüllendirildiklerini ancak ebedi mutluluk gibi asıl ve en büyük ödülün de hedeflenmesi gerektiğini ifade ederek bir bakıma yarışmanın da amacını ortaya koymuş oldu. 

Ardından ‘Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının Süreci’ konulu sinevizyon gösterimi yapıldı. 

Programda canla beklenen ödüllerin takdimi bölümünde ise Yarışma Komisyonu adına kürsüye gelen Serdar BAL, yarışmanın Çanakkale organizasyonu ile ilgili bilgiler verirken yarışmaya katılan ve özellikle ödül alan yarışmacılara ve yarışma organizasyonu süresince emeği olan ve katılan herkese teşekkür edildi. Ayrıca Ahmetçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne, Bayranmiç İlim Çevre Gençlik ev Spor Kulübü Derneği’ne (BİÇGED), Çanakkale Şüheda Hanımlar Kültür ve Çevre Derneği’ne de yarışmanın Çanakkale organizasyonunda çözüm ortağı olmaları nedeniyle teşekkür edildi. Çanakkale’de il genelinde dereceler ise şu şekilde gerçekleşti;

Dereceye girenlere ödüllerinin takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.
 

0
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat