Su Sporları Projesi Devam Ediyor

su sporları, madde ve teknoloji bağımlılığının cankurtaranı su sporları, yüzme, dalış, yelken, kano, kürek, cankurtaran, bronz cankurtaran, gümüş cankurtaran, altın cankurtaran, su altı fotoğrafçılık, rafting

İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekli 2020 programı kapsamında “Madde ve Teknoloji Bağımlılığının Cankurtaranı Su Sporları” adlı projemiz onaylanarak protokolleri imzalandı.

2018-2019 döneminde de yine İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekli “Zinde Gençlik Bir Bilim Bir Spor Bir Sanat ile Büyüyor” isimli bir proje gerçekleştirmiş idik.

Şimdi ise gündemimiz; SU SPORLARI.

4 yıldır kulüp olarak su sporlarından dalış sporu ile ilgili eğitim organizasyonları gerçekleştirmiştik. Bu dalış eğitimleri ile onlarca üye ve gönüllümüz uluslararası belge alarak dalgıç olmuştu. Şimdi ise proje desteği ile bunu geliştirmek ve Çanakkale’nin su sporlarında daha iyi seviyeye gelmesine katkı sağlamaya çalışacağız.

Proje amacının günümüz sorunlarının neredeyse başında gelen madde ve teknoloji bağımlılığı ile mücadele kapsamında çözüm üretmeye ve gençleri spora yönlendirmeye yönelik olması ayrı bir öneme sahip.

Nitekim son bir yılda salgınla birlikte teknoloji kullanımında hızlı bir artış yaşandığı da aşikar. Bu projeyle gençleri aşağıda belirtilen su sporları branşları ile onları bağımlılıktan kurtarırken aynı zamanda onları hayata ve geleceğe güçlü bir şekilde bağlamış olacağız.

Bir yıl sürecek projemizde;
* Yüzme
* Dalış
* Yelken
* Kürek
* Kano
* Su Topu
* Cankurtaran
eğitimleri yer alıyor.

Projede yer alacak gençlerimizi projenin sürdürülebilirliği kapsamında yine desteklemeye devam edeceğiz. Gençler bir projede katılımcı olarak yer almaktan ibaret kalmasın, ilerlesinler ve lisanslı bir sporcu olsunlar. Hatta ileride eğitmenliği hedeflesinler ve onlar da nice gençlerin yetişmesine katkı sağlasınlar istiyoruz.

Bu güzel haberi sizlerle paylaşırken bizi takipte kalmanızı ve her türlü bilgi için kurumsal iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Proje Koordinatörlüğü
casged17@gmail.com
0555.022 7433 (0555.0 ÇASGED)

0
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat
Call Now ButtonBizi Arayın