‘OKU-YORUM’ Kitap Kahve Projesi Tanıtım Programına Davet

‘OKU-YORUM’ Kitap Kahve Projesi Tanıtım Programına Davet

Gençlik Projeleri Destek Programı 2020-1 kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve derneğimiz tarafından uygulanan “OKU-YORUM” adlı Kitap Kahve Projesi’nde tüm hazırlıklar tamamlandı.

Kitap Kahve Mekanımız Açıldı

Proje kapsamında Çanakkale Merkez, İsmetpaşa Mahallesi, 2. Demircioğlu Caddesi, İleri Sokak, No:8/1 adresindeki dernek salonumuzu mimari bir tasarımla Kitap Kahve mekanına dönüştürüldü. Amacımız, okuma alışkanlığının giderek azaldığı toplumumuzda okumayı hayatın bir parçası haline getiren, okuduğunu anlayıp analiz ve sentez yapabilen ve en önemlisi de düşüncelerini yazıya dökebilen bir nesil yetiştirmek.

Geliştirdiğimiz Yazılım İle Dijital Yazarlığa Adım Atılıyor

Salgın nedeniyle yüz yüze faaliyetlerin oldukça zorlaştığı hatta riskli hale geldiği bir dönemden geçiyoruz. Projede planlanan ve katılımcıların dijital ortamda yazarlık deneyimleri kazanmalarını için bir yazılım geliştirildi. Bu yazılımla okuma, anlama ve yazarlık aşamaları bir platform üzerinden hakemli olarak yönetilebilecek. Ve her yaştan okuyan, yorum yapan ve yazdıklarının yayınlanmasını isteyen katılımcıları etkin bir süreç bekliyor olacak.

Kitap Ve Spor Bir Arada

Projede kitapla birlikte sportif faaliyetler de yer alacak. Geleneksel Türk Okçuluğu, Havalı Atıcılık, Bilek Güreşi, Dart, Masa Tenisi gibi spor branşları yanında akıl ve zeka oyunları ile sanatsal etkinlikler bulunuyor. Ayrıca, katılımcıların okuyacakları kitaplar ilee Oku-Yorum Kitap Kahve Salonumuzdaki ikramlarımız da ücretsiz olacak.

Çevrimiçi Proje Tanıtım Toplantısı

Salgın nedeniyle proje tanıtım toplantısı Oku-Yorum Kitap Kahve Salonumuzdaki çevrimiçi olarak planlandı.

Okumayı ve yazmayı seven tüm kitap severlerin tanıtım toplantısına davetlidir. Kitap dostlarının ekranları başında programa teşrifleri bizleri ziyadesiyle memnun edecektir.

Proje ile ilgili detaylı bilgiler ve gelişmeler web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edilebilir.

📆 TARİH: 22 Nisan 2021
📌 GÜN: Perşembe
🕓 SAAT: 16.00
📡 CANLI YAYIN:  /OKUYORUM.GLOBAL YOUTUBE

 

SOSYAL MEDYADAN TAKİP İÇİN;
_____________

YOUTUBE

INSTAGRAM

TWITTER

FACEBOOK

 

0
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat