KÖKLERİMİZ 8 KITADA

Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz fidan dikim etkinliğimizin bu yılki ana teması “KÖKLERİMİZ 8 KITADA” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda 12 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan fidan dikim etkinliğimiz ülkemizde ve Dünyanın 8 kıtasında gerçekleştirilecektir.

Tüm dünya ile eş zamanlı olarak Çanakkale’de de uygulanacak programımız Ayvacık İzmir yolu çıkışındaki Prof. Dr. Mahmud Es’ad COŞAN Hatıra Ormanında ağaç dikimi şeklinde gerçekleştirilecektir.

Faaliyetimizin temel amacı *çevre duyarlılığına ve ağaçlandırma bilincine sahip bireylerin yetiştirilmesi ile toplumların aydınlatılmasıdır. 2020 yılı fidan dikim etkinliğimizde bu kez ülkemizin yanında dünyanın 8 kıtası hedef alınmıştır.

Faaliyetimiz aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir:

– 12 Nisan 2020 Pazar Günü yerel saatler ile 12:00’da etkinliklerimiz başlayacaktır. (Dünya çeşitli saat dilimlerine ayrıldığından dolayı doğudan başlayarak etkinliklerimiz bu saatte yapılacaktır.)

– Türkiye’de yine aynı tarih ve saatte illerimizde ve ilçelerimizde gönüllülerimiz tarafından tespit edilen alanlarda fidan dikimleri aynı anda gerçekleştirilecektir.

– Herhangi bir nedenle etkinlik alanına gidemeyen ancak organizasyonumuza destek vermek isteyenler için www.dikilliagacimvar.com sitesinden online fidan bağışı imkânı sağlanacaktır.

– Etkinlik yalnızca belirlenen alanlarda değil katılmak isteyenlerin kendilerinin belirlediği alanlarda da yapılabilecektir. (Bahçeniz, iş yeriniz, okulunuz yahut evinizdeki saksınız…)

– 2020 yılı “KÖKLERİMİZ 8 KITADA” temalı fidan dikim etkinliğimiz kapsamında çeşitli dillerde etkinliği tanıtan sosyal medya hesapları ve web sitesi yayınları yapılacaktır.

Program ile ilgili detaylı bilgiyi www.dikiliagacimvar.com’ dan alabilirsiniz.

1
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)