Çanakkale Sosyal Gelişim İzcilik Spor Kulübü

Ufka Yolculuk-9 ödül Töreni

Kaybedeni Olmayan Yarışmada Ödüller Sahiplerini Buldu

Server Yaşam Vakfı tarafından bu yıl 9.su düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması yurt genelinde 3 ayrı kategoride, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyindeki öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Çanakkale il genelinde ise yarışmayı ÇASGED (Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) olarak organize etmiştik.

Her sene farklı bir konunun işlendiği yarışmada bu yılın konusu “Sağlıklı Yaşam” olarak seçilmişti. Düzenlendiği ilk yıldan bu yana yarışmaya 3 milyon üzerinde katılım oldu. Ufka Yolculuk, yarışma ile kitap okuma konusunda bir farkındalık oluşmasını, yarışmacıların sahih kaynaklarla ve doğru bilgiyle buluşarak kendilerini geliştirmesini hedefliyor.

İki aşamalı uygulanan Yarışmanın bu yıl her iki aşaması da online olarak gerçekleştirildi. İlk aşamada başarılı olan yarışmacıların katılabildiği ödüllü ikinci aşama ise tüm yurtta eş zamanlı olarak 4 Temmuz 2021 tarihinde saat 10.00 ‘da yine online olarak gerçekleştirilmişti.

Yarışma sonuçların açıklanmasının ardından kaybedeni olmayan yarışmada her yarışta olduğu gibi ipi göğüsleyerek Türkiye derecesi yapanların ödülleri 15 Ağustos’ ta takdim edilmişti.

İl genelinde derece yaparak ödül almaya hak kazananlara vadedilen il ödülleri de 21 Ağustos 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da Çanakkale Merkez’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Fiziki mesafeli ve kontrollü bir şekilde ÇASGED Kulübü Salonu’nda, yarışmacıların ve ailelerinin sınırlı katılımı ile il ödül töreni gerçekleştirildi.

Ödül töreni, Kulüp Başkanı Serdar BAL’ın açılış konuşmasıyla başladı. 

Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. 

İlkokul, Ortaokul ve Lise Kategorilerinde birinciler 750 TL. ; ikincilere 500 TL.; üçüncülere 250 TL. ve 4-10 arasında il derecesi yapan yarışmacılar da 100 er TL. ile ödüllendirildi.

Ödül töreni, çekilen Ufka Yolculuk hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

ÇANAKKALE İLKOKUL DERECELERİ

1 Damla Şimşek
2 Mina Demirtaş
3 Yusuf Koca
4 Ali Rahman  Erden
5 Elif Hilal Karakaya
6 Yağmur Şimşek
7 Eymen Budak
8 Ayşe Hüma Özcan
9 Munise Eslem Arslan
10 Aybars Yılmaz

ÇANAKKALE ORTAOKUL DERECELERİ

1 Nihan Eren
2 Yiğit Emir Yazıcı
3 Suden Kaya
4 Zeynep Ebrar Kasçı
5 Hilal Özten
6 Tuğba Öner
7 Selin Duran
8 Yahya Uğur Önal
9 Mehmet Ege Yetiş
10 Rümeysa Nur Özdel

ÇANAKKALE LİSE DERECELERİ

1 Fatıma Öztekin
2 İsmail Ensar Öztürk
3 Öznur Erem
4 Betül Filiz
5 Fatmanur Sert
6 Safiye Sıla Ede
7 Mehmet Ali  Taylan
8 Sudenaz Karanfil
9 Nisa Yalçın
10 Ali Mert Özçetin

 

Gelecek yılda da siz değerli yol arkadaşlarımızla ve yepyeni konusuyla Ufka Yolculuk devam edecek.

Ufka Yolculuk Çanakkale Komisyonu