‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesi Çanakkale’de uygulanacak

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 2019-2020 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde yurt genelinde düzenleyeceği “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğinin kayıtları başladı.

Çocuklara camiyi ve namazı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılmak isteyen 6-9 ve 10-13 yaş arası çocuklar, 20 Ocak 2020 Pazartesi Sabah Namazından itibaren 11 gün boyunca 5 vakit namazını camide kılmaya gayret edecek.

Çanakkale Merkez ve ilçelerinde projenin hangi camilerde uygulanacağı haydicocuklarcamiye.com adresinden takip edilebilir.

Geçen yıllardaki yarıyıl tatilinde on binlerce çocuğun anne ve babasıyla camilere koştuğu “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğinin 3.sü bu yıl Türkiye’nin 81 ilinde belirlenen camilerde gerçekleştirilecek.

Namazını camide kılanlara hediyeler verilecek

Camide cemaatle namaz kılan, sure ve duaları ezberleyen çocuklar, topladıkları puanların kendi şehrindeki sıralamasına göre çeşitli hediyeler kazanacak.

Toplumun geniş bir kesimi tarafından benimsenen ve büyük ilgi gören proje sayesinde hem çocukların sevgi ve merhamet duygularının gelişmesi, hem de namazlarını camide kılan çocukların Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmaya çalışması amaçlanıyor.

20 Ocak’ta sabah namazıyla başlayacak

Çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan etkinlik, 20 Ocak 2020 Pazartesi günü sabah namazıyla başlayacak ve 11 gün sürecek.

İki farklı kategoride uygulanacak yarışmaya A Kategorisinde 6, 7, 8 ve 9 yaşındaki, B Kategorisinde ise 10, 11, 12, 13 yaşındaki çocuklar katılabilecek.

Katılımcı çocuklar, namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve her kategori için belirlenen dua ve sureleri ezberleyerek puan kazanacak.

Dereceye girerek ödüle layık görülen katılımcılara, Haydi Çocuklar Camiye İl Proje Paydaşları tarafından çeşitli hediyeler takdim edilecek.

Başvurular, 15 Aralık 2019 itibariyle haydicocuklarcamiye.com adresinden başladı.

Haydi Çocuklar Camiye Projesi nedir?

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda İstanbul’daki birkaç camide başlatılan Haydi Çocuklar Camiye Projesiyle, çocuklara camiyi ve namazı sevdirmek amaçlandı.

Yarışma, Türkiye’nin bir çok şehrindeki paydaş derneklerin belirlediği cami ve mescitlerde uygulandı.

Bu yıl “Haydi Çocuklar Camiye-3” olarak yarıyıl tatilinde çocukların camiye davet edileceği proje kapsamında ayrıca, bayram ve kandil gibi özel günlerde de çocukların ebeveynleriyle birlikte camiye gelmesi teşvik ediliyor.

Kaynak: AKRA

2
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat