Çanakkale Sosyal Gelişim İzcilik Spor Kulübü

Dikim Töreni Basın Açıklaması

Çanakkale’de Yeşeren Fidanlar Toprakla Buluşuyor.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (ÇASGED) Derneği’nin “Minik Ellerden Büyük İşler Tohumdan Fidana” kampanyası çerçevesinde Çanakkale’de yeşeren fidanların dikim etkinliği 7 Aralık 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

ÇASGED Yönetim Kurulu Başkanı Serdar BAL, organizasyonla ilgili hazırlıklara başladıklarını belirterek, “ ‘Tohumdan Fidana’ kampanyasında öğrencilerin kendi elleri ile tohumdan büyüttükleri fidanları hep birlikte dikmeye davet ediyoruz” dedi.

Küresel ısınma ve çölleşmeye dikkat çeken ÇEKÜD Çanakkale Temsilcisi Mehmet Harun YILDIZ, ”Dünyamızı tehdit eden her iki gerçekle ilgili kamuoyunu bilgilendirirken üzerimizde taşıdığımız emaneti çocuklarımıza daha iyi bir şekilde teslim etmek için bütün halkımızı ‘Herkesin dikili fidanları olsun’ çağrısıyla, ağaç dikme yarışına davet ediyoruz. Fidan dikme kampanyamıza tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, tüccar ve sanayicilerin, eğitimci ve öğrencilerin  destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

YILDIZ, ÇEKÜD’ün Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediği MİNİK ELLERDEN BÜYÜK İŞLER TOHUMDAN FİDANA kampanyası çerçevesinde öğrencilerin yetiştirdiği fidanların da aynı gün toprakla buluşturulacağını kaydetti.

07 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 11:00’da Merkez Kayadere Köyü, Baraj Mevkiinde yapılacak olan “Yeşeren Fidanlar Toprakla Buluşuyor” etkinliğine, ÇEKÜD ve ÇASGED’in temsilci ve gönüllüleri katılacak.

Etkinliğe katılmak isteyenlere aynı gün Demircioğlu Caddesi, Cumhuriyet Meydanından saat 10:00’da kalkacak servis araçları hizmet verecek.

Bu arada Çeküd’ün projelerine destek vermek isteyen gönüllülerimiz tüm operatörlerden “fidan” yazıp, 7630’a SMS gönderebilirler.

Mehmet Harun YILDIZ

ÇEKÜD Çanakkale Temsilcisi

 

GSM : +90 505.702 25 96

Mail: bilgi@cekud.org

Web : www.cekud.org.tr
Facebook.com/cekud

Serdar BAL

ÇASGED Derneği

GSM : +90 505.314 05 42

Mail: bilgi@casged.org

Web : www.casged.org
Facebook.com/casged17