Çanakkale’de Helal Yaşam’a dair güzel bir adım atıldı

Helal ve Sağlıklı Gıdalar konusunun Sağlıklı gıda ve katkı maddeleri konusunda özel çalışmaları olan Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN 23 Ekim 2019, Çarşamba günü saat 20:30’da Çanakkale’ye konuk oldu. Gerçekleştirilen seminer KYK Terziığlu Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonundaydı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü paydaşlığında ÇASGED tarafından hazırlanan program, Gençlik ve Spor İl Müdürü, KYK İl Müdürü, Türk Telekom İl Müdürü, PTT Çan İlçe Müdürü, okul müdürleri, öğretim üyeleri ve STK temsilcilerinden oluşan protokolün yanı sıra aileler ve üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Helal yaşamın en önemli konusu olan beslenme, günümüzde çok karmaşık ve bir o kadar da riskleri içinde barındıran bir konu. Beslenme dediğimizde ise hazır gıdalar bir anda hayatımızın parçası oluverdi. İşte hazır gıdalar, bunlardaki katkı maddeleri, sağlıklı ve helal olma durumları, zihinlerde oluşan yanlış algılarımız ve bir çok konu ele alındı. Katılımcıların sonuna kadar dikkatle takip ettikleri seminerin son bölümü soru cevap şeklinde yapıldı.

ÇASGED tarafından Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN adına hazırlanan fidan kart sertifikası kendilerine telim edildi.

Program sonunda kitap imza töreni vardı. Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN’in uzun yıllar devam eden akademik çalışmalarının bir meyvesi olan ve Server Yayınlarından çıkan 4 eserini alan katılımcılar kitaplarını imzalatmak için sıraya girmişlerdi bile. Program, kitap imzalamanın ardından sona erdi.

1
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat