Bu Sene De Fidanlar Toprakla Buluştu

Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Hatıra Ormanı Fidan Dikimi

ÇASGED olarak ÇEKUD ve Ahmetçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile birlikte geleneksel fidan dikim faaliyetimizi bu yıl 25 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirdik.

İzci ve çevre gönüllülerinin katılımı ile gerçekleştirilen Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Hatıra Ormanındaki (Ayvacık İzmir çıkışı 1. km.) fidan dikim faaliyetinde yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Çevreye Duyarlı STK ‘lardan Anlamlı İşbirliği

Fidan dikim töreninde derneğimiz adına söz alan dernek başkanımız Serdar Bal, ülkemizin önde gelen çevre kuruluşlarından ÇEKUD ‘ün fidan dikimine verdikleri destekten dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi.

Ahmetçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Ahmetçe Köyü doğumlu ilim ve fikir önderi âlim Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan adına oluşturulan hatıra ormanına katkı sağlamaktan da ayrıca onur duyduklarını belirttiği konuşmasında faaliyeti çevreye duyarlı izcilerle gerçekleştirmenin ayrıca anlamlı olduğunu vurgulayarak sözlerine son verdi.

Ahmetçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına söz alan dernek başkanı Metin Güler ise fidan dikim faaliyetine çevre bilinci oluşması amacıyla her sene devam edeceklerini belirtti. Faaliyete katılım sağlayan çevre gönüllülerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

ÇEKUD Çanakkale İl Temsilcisi Orman Mühendisi Ali Gür, törene katılan çevre gönüllülerine ÇEKUD adına teşekkür etti.

Fidan dikiminin nasıl yapılacağının uygulamalı olarak anlatmasının ardından katılımcılar fidan dikimine geçtiler.

Her yaştan izci ve çevre gönüllülerinin katılım sağladığı faaliyet, hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Katılım sağlayan çevre dostlarımıza ve başta ÇEKUD olmak üzere proje ortaklarımıza teşekkür ederiz.

 

0
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)