Bolu Erdemler Yaz İzci Kampımız Çok Güzeldi

Geleneksel hale getirdiğimiz ve Server Gençlik tarafından organize edilen Bolu yaz izci kampımızı bu sene de başarıyla tamamladık.

Türkiye’nin farklı illerinden katılan yüzlerce izci ile izcilerimiz hem tanışma, kaynaşma imkanı bulurken hem de tecrübe paylaşımı yaptılar.

Arazide gerçekleştirdikleri farklı uğraşıların yanında bir çok istasyon faaliyeti ile de hem eğlendiler, eğlenirken de bilgi ve bilinç sahibi oldular. Yeşilay, oryantiring, mas oyunu, geleneksel okçuluk, ilk yardım, telsiz, bilek güreşi, hentbol, koşu parkuru, matrak, izci oyunları, tesis yapımı…

Yaptıkları tesislerle doğada yaşamın konforuna ortak oldular. Yaptıkları ayakkabılık, sergen, odunluk, oba kapısı, yemek masası, çöp ve su tesisleri gibi bir çok tesisi öğrendikleri izci düğümlerini kullanarak kısa sürede yaptılar.

Hele yaylada kılınan cuma namazı görülmeye değer bir görsellikte ve güzellikte topluca eda edildi.

Kamp süresince kah yağmurlu, kah güneşli ama hep serin ve soğuk suları ile yazın ortasında serinliğin tadını iliklerine kadar hisseden izciler geride bıraktıkları bir haftanın ardından evlerine dönerken kamptan, arkadaşlarından ve o doğal klimalı doğal ortamdan ayrılmanın burukluğu ile evlerine döndüler.

Ne demişler, “İzci Kamp yaptığı sürece yaşar!” Gelecek senenin kampını şimdiden planlamaya başlayan izcilerimiz ve liderleri için bu süre pek uzun geleceğe benzer.

İzcilerimize sağlık ve afiyet içinde daha nice kamplar ve izcilik çalışmaları yapmalarını diler; liderlerinin izinde yeteneklerini keşfederek en iyi şekilde geleceğe birer lider olarak hazırlanmalarını ve geleceğimizi güvenle teslim edeceğimiz hayırlı nesiller olmalarını dileriz.

ÇASGED İzcilik Birimi

1
Top
Call Now ButtonBizi Arayın
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat