Bir Sıra Dışı Hafta Sonu Etkinliği: EVİM KAMPIM OLSUN!

evim kampım olsun, kamp, izci kampı, ödül, hediye, yarış, kazan, evde kamp, server gençlik, server genç hanımlar, çasged, casged, çanakkale, izcilik,, gençlik

İzcilerimiz, Covid salgınının bizleri sosyal hayattan uzaklaştırmasına ve hayatın kesintiye uğramasına izin vermiyor.

İlk ve Ortaöğretim Komisyonumuz, Server Gençlik ve Server Genç Hanımlar işbirliği ile yurt genelinde yürütülen “İYİLİK” temalı Evim Kampım Olsun-2 online kamp faaliyetini başarıyla tamamladı. Projenin Çanakkale ayağını yürüterek kulübümüz, liderlerimizin gayretleri ve izcilerimizin aileleriyle birlikte özverili katılımları neticesinde kampımız çok verimli bir şekilde sona erdirdi. Doğada, yüz yüze yapılamasa da salgın şartlarında çok verimli bir izcilik faaliyeti olarak çok güzel hatıralarla tamamlandı. Liderlerimizin eşliğinde izcilerin ailelerinin de desteğiyle 18-20 Aralık 2020 tarihlerinde Cuma 16.30’dan Pazar 17.00’a kadar devam etti.

Kamp süresince hazırlanan programı çok büyük bir heyecanla takip eden izciler takip çizelgeleri ile kendi kendileri takip ettiler. Aynı zamanda oluşturulan sosyal gruplardan program akışına göre yaptıkları etkinliklerin resim ve videolarını liderlerine göndererek etkileşimli bir faaliyeti tamamlamayı  başardılar.

7-11 yaş arası (ilkokul seviyesi) Yavrukurt İzcileri (öbekler),
11-14 yaş arası (ortaokul seviyesi) İzcileri (obalar),
15-18 yaş arası (lise seviyesi) Ergin İzcileri (ekipler) şeklinde kampta her seviyeden izciler yer aldı.

Evdeki doğal malzemelerle çadır kurdular. Çok güzel görüntüler ortaya çıktı. Evlerinde kamp kuran izciler evde kamp keyfini yaşayarak hafta sonunu renkli geçirdiler.

Programda el becerilerini geliştirdikleri, mutfakta yemek ve kek yapmak, meyve tabağı hazırlamaktan sofra kurup kaldırmaya; evi temizlemeye yardım etmekten, eşyalarını toplamaya; hayallerindeki buluşu kağıt üzerine çizmekten maket tasarlamaya; zamana uyum ve zamanı verimli kullanmaktan oba ruhuna; flama yapımından yaprakları iyilik dolu çiçek çizimine; akraba ve dost iletişiminden, ailece kitap okumaya kadar bir çok etkinliğe yer verildi.

İzci ve liderlerin salgının bir an önce bitmesi ve yüz yüze kamp yapmak için gelecek kamplarda tekrar görüşme dilekleriyle Evim kampım Olsun-2 faaliyeti sona erdi.

İzcilik hakkında detaylı bilgi almak için liderlerimizle iletişime geçebilirsiniz. 0555 022 7433

İlk ve Ortaöğretim Komisyonu

1
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat
Call Now ButtonBizi Arayın