Bigalı Yüksek Mühendis İsmail Turan Biga AKM ‘de Gerçekleştirilen Programla Anıldı

Yüksek Mühendis İsmail Turan Anma Programı

Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) ve Biga Belediyesi işbirliğiyle 1924 yılında Danişment Köyünde (Biga/Çanakkale) doğan  “Bigalı Yüksek Mühendis İsmail Turan Anma Programı” ‘nı 5 Aralık 2021, Pazar günü saat 14.00 ‘da Biga AKM ’de gerçekleştirdik.

ÇASGED başkanımız Serdar BAL, MSMB başkanı Kemal KAPTANER ve Biga İlçe Müftüsü Ertuğrul AKIN ‘ın açılış konuşmalarının ardından panele geçildi.

Mühendisliği yanında çok yönlülüğü ve hizmetleri ile insanlık tarihine geçen ülkemizin önemli şahsiyetlerini araştıran, yeni nesillere bu birikimleri aktarmaya çalışan Mimar Sinan Mühendisler Birliği ‘nin İsmail Turan için hazırladığı ‘İsmail Turan Belgeseli’ Çanakkale’deki hemşerileri ile buluştu. 

Oturum başkanlığını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol ARCAKLIOĞLU ‘nun yaptığı panele konuşmacı olarak katılan Başbakanlık eski Engelliler Genel Müdürü Abdullah GÜVEN, İsmail Turan ‘ın hayatını ele alırken; aynı zamanda talebesi olan Adıyaman Üniversitesi, İslami İlimler Dekanı Prof. Dr. Hüseyin ÇELİK, Çok Yönlü Bir Alim Olarak ‘İsmail Turan konusunu dinleyicilere aktardı.

Programın sonunda kürsüye gelen Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN, Bigalı Mehmet Çavuş belgeselini hazırladıklarını, Bigalı Mehmet Çavuş gibi Yüksek Mühendis İsmail Turan’ın hemşerileri tarafından tanınması ve genç nesillere aktarılması için de çalışacaklarını ifade etti.

Panelistlere buket, plaket ve fidan kart takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Detaylı bilgi için bkz.

https://ismailturan.org

0
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

WhatsApp chat
Call Now ButtonBizi Arayın