10. Ufka Yolculuk kayıtları başladı

Ufka Yolculuk 10

9 yılda milyonların katıldığı ve “herkesin kazandığı” ödüllü kitap okuma yarışması Ufka Yolculuk kayıtları 17 Ocak’ta başladı.

10. yılın konusu “Sağlıklı Düşünmek”

Bir de sağlıklı düşün” sloganı ile 7’den 70’e herkesi davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Buradan hareketle bu yılın konusu “Sağlıklı Düşünmek” olarak seçildi.

17 Ocak 2022 itibarıyla kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışması, doğru kaynakları ve doğru bilgiyi ayırt edebilme becerisini artırmak, bakış açılarını genişletmek, düşünce ufkuna, doğru anahtarlarla yeni kapılar açmak isteyen herkesi yarışmaya bekliyor.

10. yılda yeniden yetişkin kategorisi eklendi

İlk yıllarında olduğu gibi, bu yıl da yetişkin kategorisinin eklenmesi ile 4 kategoride yarışılabilecek. Katılımcılara ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorileri için önerilen eserlerden sorular sorulacak.

4 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışmada; ilkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Elma Dersem Düşün”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Eyvah! Ceviz Çatırdıyor”, lise ve yetişkin kategorilerinde yarışmaya katılanlar ise “Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün” kitaplarını okuyarak hazırlanacaklar.

Son kayıt tarihi 18 Nisan 2022

ufkayolculuk.com adresinden “KAYIT OL” butonuna tıklanarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecek yarışmaya başvurular 18 Nisan 2022 Pazartesi günü sona erecek.

Sınavlar online gerçekleşecek

Katılımcılar 17 Nisan Pazar – 18 Nisan Pazartesi 2022 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler. 2. aşama sınav ise 22 Mayıs 2022 Pazar günü yine online olarak yapılacak.

Toplam ödül değeri 1 milyon TL

Yarışmaya katılanlar gibi yarışmacı kaydedenler de danışman kategorisinde yarışabilecek ve kaydettikleri yarışmacıların başarılarına göre ödüller kazanabilecek. Bol ve büyük ödüllü yarışmada Türkiye geneli toplam değeri 1 milyon TL’yi bulan ödüllerin yanı sıra her ilin kendi belirlediği yerel ödüller de olacak. 7’den 70’e hem okuyarak bilgi hem de büyük ödüller kazanma şansı veren yarışma ile ilgili merak edilenler ufkayolculuk.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek. ­

AKRA

0
Top
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)